LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: 119 raste të reja, 4 humbje jete dhe 45 të shëruar

  21 Korrik, 2020

  Dr. Eugena TominiMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 482 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 119 raste pozitive.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 69 raste në Tiranë, 8 në Kavajë, nga 7 raste në Krujë, Tepelenë, 5 në Lezhë, 4 në Durrës, nga 3 ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 81 raste të reja, 1 humbje jete dhe 41 të shëruar

  20 Korrik, 2020

  Dr. Eugena TominiMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 267 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 81 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 50 raste në Tiranë, nga 4 raste në Shkodër, Korçë, Kavajë, nga 3 raste në Durrës, Fier, Elbasan, Mirditë, Tropojë, ...

 • COVID19, Manastirliu: Po përgatitemi për çdo skenar

  20 Korrik, 2020

  Ogerta Manastirliu dhe Luigi Soreca

  “Jemi duke u përgatitur për hapjen e dy spitaleve të tjera COVID dhe për çdo skenar, sipas strategjisë për përballimin e situatës” deklaroi Ministrja Manastirliu në spitalin COVID4, gjatë ceremonisë së dorëzimit nga Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca, të pjesës së katërt të ndihmës së BE-së për Shqipërinë, në kuadër të mbështetjes për përballimit e situatës ...

 • Ashpërsohen masat: Ndalohen klubet e natës, prioriteti nr.1 mbrojtja e shëndetit të qytetarëve

  20 Korrik, 2020

  Ogerta ManastriliuFjala e plotë e ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastriliu:

  “Siç ju kemi informuar në mënyrë të përditshme, Shqipëria vazhdon të shënojë rritje të shifrave të të infektuarve nga Covid-19. 123 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në dy spitalet Covid, dhe 112 qytetarë e kanë humbur betejën me këtë sëmundje, edhe pas përpjekjeve ...

 • 82 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

  19 Korrik, 2020

  Dr. Rovena DajaMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 331 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 82 raste pozitive.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 32 raste në Tiranë, nga 7 raste në Kavajë, Fier, 5 në Korçë, nga 4 raste Shkodër, Durrës, Elbasan, nga 3 raste ...

 • 102 raste të reja, 4 humbje në 24 orët e fundit

  18 Korrik, 2020

  Dr Gentiana QirjakoMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 501 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 102 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 67 raste në Tiranë, 5 në Shkodër, nga 4 raste në Krujë, nga 2 raste në Berat, Kavajë, Peqin, nga ...

 • Top Story/ Dëgjesat publike për hidrocentralin ne Vjosë, si u falsifikuan dokumentat nga kompania turke

  18 Korrik, 2020

  t8-5Me një vendim të datës 2 Maj 2017, Gjykata Administrative e Tiranës vendosi të anulojë konçesionin duke e konsideruar të jashtëligjshme kontratën dhe të gjithë dokumentacionin shoqërues. Por, le ti marrim gjërat me radhë. Në vitin 2014 përgatitet studimi i fizibilitetit për hidrocentralin e Poçemit nga kompania turke “Çinar”.

  Në Shkurt të vitit 2015, në qytetin e Fierit mbahet dëgjesë publike ...

 • 55 raste të reja, 77 të shëruar dhe 3 humbje në 24 orët e fundit

  17 Korrik, 2020

  ministria-e-shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 431 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 55 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 39 raste në Tiranë, 4 në Vlorë, 3 në Kukës, nga 2 raste në Durrës, Krujë, Kavajë, nga 1 rast në Shkodër, ...

 • 3 humbje jete dhe 99 raste të reja në 24 orët e fundit

  16 Korrik, 2020

  Dr. Marjeta DervishiMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 425 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 99 raste pozitive.
  Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 40 raste në Tiranë, nga 6 raste në Fier, Kavajë, nga 5 raste Dibër, Mirditë, nga 4 raste Krujë, Devoll, ...

 • “Nuk më është rritur paga asnjë qindarkë që nga 2013-a!”/ Paralajmëron Kalo: Me qetësimin e situatës shumë mjekë do të…

  15 Korrik, 2020

  18-mars-tritan-kaloMjeku infeksionist, Tritan Kalo, ndërsa sjell në vëmendje vendimin e kryeministrit të Francës për t’i rritur pagën gjithë personelit mjekësor, pyet nëse po mendohet një gjë e tillë edhe për mjekët shqiptarë.

  Teksa thekson se ky bonus mujor nuk është zgjidhje afatgjatë, mjeku Kalo deklaron se nuk i është rritur paga asnjë qindarkë që prej 23 Qershorit 2013.

  Mesazhi i Kalos:

  KOHË KOVIDIANE ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"