LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • Ministria e Shëndetësisë: 2210 testime, 503 raste të reja, 6 humbje jete dhe 550 të shëruar

  23 Dhjetor, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2210 testime dhe 503 qytetarë kanë rezultuar pozitivë . Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:
  169 raste në Tiranë, 27 në Shkodër, 26 në Vlorë, nga 23 raste në Durrës, Sarandë, 20 në Fier, 18 në Lezhë, 17 në Kurbin, 16 në ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2420 testime, 389 raste të reja, 13 humbje jete dhe 497 të shëruar

  22 Dhjetor, 2020

  Tabela-22-dhjetorMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2420 testime dhe 389 qytetarë kanë rezultuar pozitivë . Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 177 raste në Tiranë, 20 në Elbasan, 19 në Durrës, 18 në Shkodër, 16 në Lezhë, 13 në Kavajë, nga 11 raste në Lushnje, Sarandë, 10 në Vlorë, ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 1908 testime, 422 raste të reja, 10 humbje jete dhe 631 të shëruar

  21 Dhjetor, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1908 testime dhe 422 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki:
  179 raste në Tiranë, 32 në Sarandë, 21 në Fier, 18 në Durrës, 17 në Shkodër, 14 në Elbasan, nga 10 raste në Kavajë, Lushnje, Vlorë, Mat, 9 në Gjirokastër, nga ...

 • Kufizime për festat e fundvitit, Manastirliu apelon: Festoni me familjen e vogël, shëndeti mbi të gjitha

  21 Dhjetor, 2020

   

  ManastirliuMinistrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, pas mbledhjes së Komitetit Teknik të Ekspertëve, të zhvilluar sot i shpalosi vendimet e masave të shtuara në mbrojtje të shëndetit publik nga infeksioni Sars-Cov2 .
  “Nga të dhënat e deritanishme të Qendrës Evropiane të Kontrollit të Sëmundjeve, mbi variantin e ri të Sars-Cov 2, të identifikuar në Britaninë e ...

 • Silvia Bino: Vaksinimi në Shqipëri në periudhën janar-mars 2021

  21 Dhjetor, 2020

  Silvia BinoEkspertja Silvia Bino nga Instituti i Shëndetit Publik flet për DW mbi strategjinë e vaksimit të popullsisë në Shqipëri dhe sigurimin e infrastrukturës për fillimin e procesit në tre mujorin e parë të vitit 2021.

  DW:  Dr. Bino, a përfiton Shqipëria nga COVAX, siç njihet skema globale e Programit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, (OBSH) për vaksinimin kundër virusit Corona ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 1927 testime, 461 raste të reja, 14 humbje jete dhe 290 të shëruar

  20 Dhjetor, 2020

  Tabela-20-dhjetor-

  Ministria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer  1927 testime dhe 461 qytetarë kanë rezultuar pozitivë . Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:
  192 raste në Tiranë, 65 raste në Shkodër, 42 raste në Fier, 33 raste në Vlorë, 19 raste në Durrës, 15 raste në Dibër, 14 raste në ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2276 testime, 538 raste të reja, 8 humbje jete dhe 405 të shëruar

  19 Dhjetor, 2020

  riskMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2276 testime dhe 538 qytetarë kanë rezultuar pozitivë edhe ate në këto bashki: 192 raste në Tiranë, 45 raste në Shkodër, 38 raste në Durrës, 22 raste në Kavajë, 21 raste në Fier, 18 raste Berat, 17 raste në Elbasan dhe Lezhë, 15 raste në Sarandë, 14 raste ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2615 testime, 580 raste të reja, 11 humbje jete dhe 528 të shëruar

  18 Dhjetor, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë  ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2615 testime dhe 580 qytetarë kanë rezultuar pozitivë .  Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 185 raste në Tiranë, 28 raste në Vlorë, 25 raste në Lezhë, 23 raste në Shkodër dhe Elbasan, 21 raste në Fier dhe Sarandë, 20 raste ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2745 testime, 787 raste të reja, 15 humbje jete dhe 517 të shëruar

  17 Dhjetor, 2020

  Ministria e shendetesiseMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2745 testime dhe 787 qytetarë kanë rezultuar pozitivë . Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 267 raste në Tiranë, 43 raste në Berat, 41 raste në Durrës, 40 raste në Shkodër, 38 raste në Vlorë dhe Sarandë, 27 ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 2657 testime, 637 raste të reja, 12 humbje jete dhe 505 të shëruar

  16 Dhjetor, 2020

  kontaktetMinistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2657 testime dhe 637 qytetarë kanë rezultuar pozitivë . Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 249 raste në Tiranë, 56 raste në Lezhë, 45 raste në Shkodër, 35 raste në Fier, 26 raste në Vlorë, 20 raste në Elbasan, 18 ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"