LAJMET NGA SHQIPËRIA

 • COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1315 testime, 299 raste të reja, 4 humbje jete dhe 106 të shëruar

  25 Tetor, 2020

  tabela 25 tetorMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1315 testime, nga të cilët 299 qytetarë kanë rezultuar pozitivë, gjegjësisht janë të prekur nga virusi SARS-COV2.

  Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:184 raste në Tiranë, 23 raste në Korçë,12 raste në Vlorë, 11 ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 1329 testime, 302 raste të reja, 2 humbje jete dhe 82 të shëruar

  24 Tetor, 2020

  riskMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1329 testime, nga të cilët 302 qytetarë kanë rezultuar pozitivë  gjegjësisht janë të prekur nga virusi SARS-COV2.

   Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 77 vjeçar dhe një 80 vjeçare nga Tirana, një 80 vjeçar nga Fier, ...
 • Ministria e Shëndetësisë: 1412 testime, 306 raste të reja, 4 humbje jete dhe 71 të shëruar

  23 Tetor, 2020

  Tabela 23 tetorMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1412 testime, nga të cilët 306 qytetarë kanë rezultuar pozitivë  gjegjësisht janë prekur nga virusi SARS-COV2.

  Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 21 vjeçar nga Elbasani me disa sëmundje bashkëshoqëruese, i cili po trajtohej në ...

 • BB: Shqipëria e Kosova me rënien më të fortë ekonomike në Ballkan pas Malit të zi

  22 Tetor, 2020

  WBGBanka Botërore ka rishikuar në ulje vlerësimet e saj për rritjen ekonomike të Ballkanit Perëndimor, si pasojë e ndikimit të pandemisë së COVID 19-ës, duke folur për një recesion të thellë të rajonit. “Aktiviteti ekonomik në Ballkan, parashikohet të tkurret me 4.8 % në 2020, ose – 1.7 pikë përqindje nën parashikimin e bërë në Raportin e Rregullt Ekonomik ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 1405 testime, 302 raste të reja, 3 humbje jete dhe 54 të shëruar

  22 Tetor, 2020

  Tabela-22-TetorMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1405 testime, nga të cilët 302 qytetarë kanë rezultuar pozitivë  gjegjësisht janë prekur nga virusi SARS-COV2.

  Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 62 vjeçar dhe një 80 vjeçar nga Tirana, një 63 ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 1375 testime, 297 raste të reja, 4 humbje jete dhe 116 të shëruar

  21 Tetor, 2020

  Tabela-21-TetorMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1375 testime, nga të cilët 297 qytetarë kanë rezultuar pozitivë  gjegjësisht janë prekur nga virusi SARS-COV2.

  Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 61 vjeçar nga Saranda, një 70 vjeçare nga Elbasani, një 73 vjeçar nga Tropoja, një ...

 • Festivali i këngës qytetare/ Elbasan, në dy netë do interpretojnë grupe nga 10 qytete

  21 Tetor, 2020

  festivali elbasanNë një kohë të zgjatur pandemie, ku gjatë 24 orëve nuk flitet për asgjë tjëtër, gjithnjë e më shumë njerëzit kanë nevojë të ushqejnë trurin dhe shpirtin me art dhe të largojnë stresin që shkakton situata.

  Edhe pse në ambiente të hapura dhe me protokoll siguri në Elbasan ka nisur Festivali Folklorik Tipologjik Kombëtar i Kënës Popullore Qytetare. ...

 • Ndarja e Detit Jon nga Gjykata Ndërkombëtare në Hagë

  21 Tetor, 2020

  Dendias RamaDinamizëm i ri në partneritetin strategjik mes Greqisë dhe Shqipërisë. Ministri i Jashtëm grek Dendias deklaron në Tiranë se Greqia heq së shpejti ligjin e luftës me Shqipërinë.

  Shqipëria dhe Greqia kanë rënë dakord që mosmarrëveshjet mes tyre për kufijtë detarë, në Detin e përbashkët Jon, t’i zgjidhë Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë, me seli në Hagë.

  “Kemi rënë dakord t’ia kalojmë për ...

 • Çështja e Detit, Greqia dhe Shqipëria i drejtohen Hagës

  20 Tetor, 2020

  RamaShqipëria dhe Greqia ranë dakort sot që zgjidhja e çështjes së kufijve detarë dhe përcaktimit të Shelfit Kontinental dhe Zonave Ekonomike Ekskluzive, t’i besohet Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë të Hagës. Njoftimi u bë gjatë vizitës në Tiranë të ministrit të Jashtëm grek Nikos Dendias, në përfundim të takimit që ai pati me kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm shqiptar Edi ...

 • Ministria e Shëndetësisë: 1407 testime, 301 raste të reja, 4 humbje jete dhe 58 të shëruar

  20 Tetor, 2020

  Tabela-20-TetorMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1407 testime , nga të cilët 301 qytetarë kanë rezultuar pozitivë gjegjësisht janë prekur nga virusi SARS-COV2.

  Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 56 vjeçare nga Fieri, një 60 vjeçare nga Lezha, një 69 vjeçare nga Tirana dhe ...

Qendra Informative Shqiptare "Liria"